BZT52C6V8K RKG
型號描述:
Zener Diode 6.8 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-523F
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD523F
型號:
BZT52C6V8K RKG
品牌:
Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
6.8 V
Tolerance
±5%
Power - Max
200 mW
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 nA @ 3.5 V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)